AMD, Siber Saldırıya Uğradı: Önemli Şirket Verilerinin Çalındığı İddia Ediliyor!

Siber saldırılar günümüzün en büyük problemlerinden biri. Öyle ki birçok teknoloji şirketinn de bu tarz saldırılarla karşılaştığını sık sık görüyorduk. Şimdi ise AMD’den böyle bir haber geldi.

Dev bilgisayar donanımı üreticisi, siber saldırıya uğramış olabileceğini açıkladı. Potansiyel saldırı, ilk olarak BleepingComputer tarafından bildirilirken daha sonra AMD tarafından doğrulandı. Saldırıyı “IntelBroker” isimli bir hacker’ın veya hacker grubunun yaptığı ifade edildi.

Şirket verilerinin çalındığı ve satılmaya çalışıldığı söyleniyor

Gelen bilgilere göre hackerlar, saldırıda şirkete ait verileri çaldılar ve satışa çıkardılar. AMD, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “AMD’nin verilerini çaldığını iddia eden bir siber suç örgütünün farkındayız. Kolluk kuvvetleri ve bir üçüncü taraf partnerimizle iddiayı inceliyoruz ve verilerin ne kadar önemli olduğunu anlamaya çalışıyoruz.”

AMD, çalınan verilerin neleri içerdiğine ve ne kadar büyük olduğuna dair resmî bir açıklama yapmadı. Ancak IntelBroker gelecekte çıkacak ürünler, çalışan verileri ve müşteri veri tabanı gibi önemli bilgileri içerdiğini ifade etti.

Konuya ilişkin yaşanan tüm gelişmeler bu kadar. Verilerin gerçekten çalınıp çalınmadığını, gerçekse de AMD’nin bu konuda nasıl bir yol izleyeceğini zamanla göreceğiz. Dev şirketin birkaç yıl önce 450 GB’lık veri çaldırdığı başka bir saldırıya daha uğradığını belirtelim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir